Trwa ładowanie proszę czekać ...

Piękno Alp - kiedy się wybrać?

5 lutego 2018

Alpy to najwyższe pasmo górskie w Europie. Leżą one na terenie takich krajów jak: Słowenia, Austria, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Francja oraz Manoko. Największym szczytem Alp jest Mont Blanc, jednak najbardziej widowiskowy jest Matterhorn. Kiedy zatem najlepiej wybrać się w Alpy, by podziwiać ich piękno?

Zimą na narty

            Zwolennicy nart i snowboardu odnajdą się w Alpach zimą. Wówczas
w miejscowościach alpejskich trwa sezon. W górach jest biało od śniegu i pełno turystów. Sezon w niektórych z nich zaczyna się już początkiem listopada, w większości zaś pod koniec listopada – początkiem grudnia. Jeśli chcemy maksymalnie cieszyć się urokami jazdy warto omijać termin Świąt Bożego Narodzenia i bezpośrednio po Nowym Roku. Wówczas jest najwięcej turystów, a ośrodki przeżywają oblężenie.

            Gdy chcemy wyjechać w Alpy na ferie sytuacja przedstawia się równie, gdyż
w każdym Państwie ferie zaczynają się w innym terminie. Warto więc przed wyjazdem
w Alpy sprawdzić, gdzie w wybranym przez nas terminie trwa przerwa szkolna. Dzięki temu unikniemy stresów związanych z bardzo dużą ilością turystów i trudności ze znalezieniem noclegu w rozsądnej cenie.

            Oprócz atrakcji zagwarantowanych na stokach warto skorzystać z innych form aktywności: wędrówki w rakietach śnieżnych, bądź wypadyskitourowe.

Latem na szlaki

            Warto pojechać w Alpy latem ze względów na piękne widoki, wyższe temperatury oraz ceny. Sezon w Alpach przypada na zimę, więc ceny będą choć trochę niższe. W górach tych jest bardzo dużo szlaków i mniej turystów, dlatego można prawdziwie cieszyć się górską wędrówką. Dzięki temu można znaleźć ciszę i spokój.

            Alpy to nie tylko szlaki dla pieszych. Jest wiele tras dla rowerzystów górskich. Szlaki specjalnie przygotowane pod kolarstwo górskie pozwolą na bezpieczną jazdę, ale także zapewnią piękne widoki. Podczas wakacji, po całodziennej pieszej wycieczce, można odpocząć nad jeziorami znajdującymi się w górach.

            Dla turystów bardziej wprawionych lato jest najlepszą porą na turystykę wysokogórską, a także wspinaczkę. Każdy znajdzie zajęcie odpowiednie dla siebie.

            W lecie można skorzystać także z kurortów, w których znajdują się baseny, termy
i inne atrakcje, które pozwolą odpocząć i się zrelaksować. Można także po prostu położyć się na leżaku i poopalać. Nie ma nic przyjemniejszego niż leżeć w słońcu z widokiem na otaczające nas góry.

Tak naprawdę w Alpy można jechać o każdej porze roku. Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumów warto wybrać się w nie poza sezonem, bądź na jego początku lub końcu.