Trwa ładowanie proszę czekać ...

Karpacz i tani urlop w górach

19 grudnia 2017

W dzisiejszych czasach mamy tak naprawdę bardzo wiele możliwości na spędzenie urlopu, zarówno w regionach górskich, jak i tych, położonych nad samym morzem. W ostatnich latach zaobserwować można również zwiększenie i polepszenie oferty noclegowej, niemalże we wszystkich, ważnych ośrodkach turystycznych w naszym kraju. Mimo, że oferta noclegowa jest bardzo atrakcyjna, nada mamy problem z dokonaniem wyboru, zwłaszcza ze względu na ograniczenia finansowe. Każdy z nas chciałby wyjechać na urlop za możliwie najmniejsze pieniądze. Nie zawsze się to udaje, ale czasem jest to możliwe.

Jak spędzić tani urlop w Karpaczu? Czy to możliwe? Możliwe, a żeby to udowodnić posłużymy się konkretnym przykładem. Załóżmy zatem, że interesuje nas wyjazd do Karpacza na siedem dni dla dwóch dorosłych osób i są to ferie zimowe. Każda z tych osób jeździ na nartach i prowadzi aktywny tryb życia. Karpacz to uznane miasto górskie i cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Nie brakuje w nim hoteli, domów wczasowych, czy pensjonatów. W okresie zimowym ceny za nocleg wahają się w granicach od 200 do nawet 500 zł za dobę, dla jednej osoby oczywiście. Nie są to zatem ceny niskie. Jeśli weźmiemy pod uwagę siedmiodniowy pobyt, całościowa kwota wydaje się być kolosalna. Nie mówiąc już o dodatkowych rozrywkach, czy sportach zimowych, które również nie należą do najtańszych.

Miejsce noclegowe z reguły okazuje się największym wydatkiem podczas wyjazdu wypoczynkowego. Jeżeli zależy nam na niedrogim wyjeździe, warto pomyśleć o wynajęciu pokoju w prywatnych kwaterach, a więc u ludzi, którzy oferują nocleg we własnych domach. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie noclegu w pobliżu Karpacza. Takie pokoje będą zdecydowanie tańsze od tych, położonych w samym centrum miejscowości. Dobrym przykładem może być tutaj Miłków, oddalony o około 2 kilometry od samego Karpacza, w którym to cent okazują się dwa razy niższe od tych w centrum miasta.

Pobyt w prywatnych kwaterach wynosi z reguły około 30 zł za dobę. Nie jest to zatem duży wydatek. I wcale nie ma się czego obawiać. Takie miejsca noclegowe okazują się n=bardzo często najlepszym rozwiązaniem. Właściciele dbają o czystość, ład i porządek, a także o miłą i przyjazna atmosferę. Pobyt w takiej prywatnej kwaterze to często sama przyjemność i okazja do zawarcia nowych znajomości. Oprócz taniego noclegu możemy liczyć także na pyszne, domowe posiłki, także w bardzo przyzwoitych cenach. Korzyści jest zatem bardzo wiele. Z całą pewnością jest to doskonały sposób na tańszy urlop w tak niezwykłym mieście, jakim jest Karpacz.