Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak przygotować się na wycieczkę górską?

27 grudnia 2017

Pobyt w górach wymaga nie tylko właściwego sprzętu turystycznego, ale także znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wyznaczenie szlaków turystycznych

Jeżeli chcesz być taki jak Indiana Jones , dokładnie wyznacz trasę swojej wycieczki. Taka czynność zdecydowanie ułatwia zadanie i sprawia niesamowitą zabawę. Istnieje wiele różnorodnych szlaków turystycznych, które na pewno będą odpowiadać Twoim wymaganiom i potrzebom.

Trening czyni mistrza

Rejony skaliste są bardzo niebezpieczne, dlatego wyznaczając kolejno szlaki turystyczne, należy pomyśleć o poprawie swojej kondycji fizycznej. Jest to bardzo ważna kwestia o której szczególnie powinno się pamiętać. Rozgrzewkę należy wykonywać przed każdą górską wspinaczką, bez względu na to, czy jest to wielokrotne czy też pojedyncze przedsięwzięcie. Mając to na uwadze przyjrzyj się poniższym, proponowanym ćwiczeniom.

1. Górska wspinaczka zakończy się niepowodzeniem, jeżeli nie wyćwiczysz porządnie własnej siły. Do tego celu pomogą Ci : pompki, przysiady, wypady , crossfit oraz podnoszenie ciężarków.

2. Zwiększenie wytrzymałości poprzez bieganie, jazdę na rowerze i aerobik pozwoli dotrzeć do celu i podziwiać widoki z perspektywy lotu ptaka.

3. Trening na wysokości ma szczególne znaczenie i musi potrwać przynajmniej kilka dni . W trakcie szkolenia zobaczysz, jak sprawność Twojego ciała wzrośnie.

4. Warto zajrzeć do klubu wspinaczkowego i kilka dni przed wyjazdem potrenować na ściance. Zobaczysz z jaką łatwością podbijesz każdy szczyt !

Co zabrać ze sobą do plecaka?

Przed wyjściem na wyczekiwaną wycieczkę po górach , należy starannie zapakować plecak i wyposażyć się w potrzebne gadżety, które ułatwią całodniową tułaczkę. Najlepiej zrobić to na spokojnie, pół godziny przed wyprawą. W nieznanym rejonie nie można obejść się bez przewodnika, mapy oraz kompasu. To one w głównej mierze są odpowiedzialne za szybkie dotarcie do wyznaczonego celu. Najważniejsza jest jednak apteczka pierwszej pomocy , ponieważ w górach często może dochodzić do mniejszych i większych wypadków. W torbie nie powinno także zabraknąć ochraniaczy na nogi, latarki i dodatkowych baterii oraz rękawiczek i chustki na szyję. Gdy wszystko gotowe, możemy wyruszać z okrzykiem : Hej przygodo !