Trwa ładowanie proszę czekać ...

Gdzie spędzić sylwestra?

13 marca 2018

Chcąc, nie chcąc Sylwester zbliża się szybkimi krokami. Co prawda większość z nas już zapewne wie gdzie go spędzi, jednak co niektórzy nie mają jeszcze planów bądź trudno jest im wybrać najlepszą opcję. Pojawia się więc pytanie gdzie spędzić Sylwestra, aby był on udany i niezapomniany? Może Sylwester w górach na nartach, w mieszkaniu ze znajomymi, na rynku czy może w ekskluzywnym lokalu na balu? No cóż, wybór zależy już od Was samych. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na spędzenie ostatniego wieczoru w roku w każdym z tych miejsc. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od Sylwestra w górach, który wymaga niestety nakładów finansowych, ale jest bardzo urokliwy. Rzecz jasna, jeśli nie ma śniegu to oczywiście urok pęka jak bańka mydlana i wtedy wszystko jedno czy spędzamy go w górach, czy w domu. Jednak w górach rzadko kiedy nie ma śniegu… a wtedy zamiast przebierać się w balowe stroje, ubieramy się na sportowo i pędzimy kuligiem z pochodniami w środek lasu, gdzie czeka na nas myśliwski bigos i lampka szampana. Dodatkowo obrzucamy się też śnieżkami, najlepiej dzieląc się na dwa obozy – walka między nimi trwa „do ostatniej kropli krwi”. Natomiast po powrocie (też kuligiem) odpalamy fajerwerki i bawimy się jeszcze chwilę przed domem. Pamiętaj jednak, że przed zabawą sylwestrową dobrze jest też pojeździć trochę na nartach lub na snowboardzie lub na następny dzień, pod warunkiem że mamy jeszcze siły na sportowe wyczyny. Dodatkowo sylwester w górach nie musi być jednoznaczny z sylwestrem w Zakopanem. Postawmy na sylwester w Szczawnicy, która równie popularna, również ma do zaoferowania moc atrakcji i piękne góry.

Inną opcją jest Sylwester w lokalu – kto go nie spędził w ten sposób nigdy w życiu, dobrze żeby choć raz spróbował. Pamiętaj jednak, że absolutnie konieczne jest towarzystwo zaprzyjaźnionych, lubiących się osób, ponieważ bez tego najlepsza zabawa może okazać się nieudana. Poza tym taki sylwester wymaga kreacji właściwych dla miejsca, w którym się odbywa no i znacznie wcześniejszej rezerwacji miejsc w lokalu. W związku z tym dobrze wcześniej „zasięgnąć Języka” co do lokalu, orkiestry i menu, żeby później nie być zawiedzionym.

Interesującym rozwiązaniem jest także Sylwester spędzony na rynku, który zwykle jest poprzedzamy spotkaniem towarzyskim w domu. Koniecznie pamiętaj o tym, że nie można wybrać się na rynek z pustym żołądkiem bo bardzo szybko zimno przepędzi nas do domu. Poza tym staramy się nie obserwować uczestników, lecz bawić się z nimi i nawiązywać przelotne, ale braterskie kontakty, ponieważ urok tej zabawy polega na wspólnocie. Potem o 12-tej wypijamy szampana i w szampańskim humorze wybieramy się do domu na sylwestrową szopkę lub ciąg dalszy tańców.

W ostateczności zostaje nam zawsze Sylwester w domu. Wtedy to zapraszamy kilka zaprzyjaźnionych znajomych, nie muszą być pary. Zwykle każdy przynosi jakiś drobiazg, najlepiej samodzielnie wykonaną sałatkę, owoce, kilkanaście dekagramów wędliny, owoce, butelkę szampana… Poza tym wszyscy obowiązkowo muszą być przebrani, a o strój nie trudno, gdyż można go kupić w szmateksie za kilka groszy, uszyć samemu lub pożyczyć.