Trwa ładowanie proszę czekać ...

Biały Jar - nowoczesna kolej linowa

25 grudnia 2017

Kolej Biały Jar to przede wszystkim nowoczesna infrastruktura i wysoka przepustowość. Kolejka jest dostępna dla turystów całym rokiem. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania Biały Jar miłośnikom narciarskich przygód.

Rozwinięta infrastruktura oraz przejezdność na wysokim poziomie sprawiają, że ta kolej jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Narciarzom oferuje ona trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Biały Jar to świetna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z nartami. Ato nie koniec jej możliwości, w okresie wiosennym, letnim i jesiennym wyciąg Biały Jar jest niezwykle przydatny dla turystów pieszych i rowerowych, którzy dzięki niemu mają możliwość skrócenia sobie drogi na Śnieżkę - górną stację przy dolnej stacji wyciągu na Kopę, a także na inne trasy turystyczne Karkonoszy. Miłośnicy górskich widoków podróżując wyciągiem mogą rozkoszować się urokliwymi krajobrazami oraz obcować z przepiękną górską przyrodą.

Położenie kolei

Biały Jar znajduje się w malowniczym Karpaczu położonym we wschodniej części Karkonoszy, u stóp Śnieżki. Dolna stacja wyciągu usytuowana jest przy głównej samochodowej drodze w mieście, obok rezydencji Biały Jar. Górna z kolei znajduje się niedaleko dolnej stacji wyciągu na Kopę.

Dlaczego Biały Jar przyciąga turystów?

Biały Jar jest nowym wyciągiem krzesełkowym, który został zbudowany w 2011 roku. Wyciąg ten, przeznaczony do przewozu 6 osób to projekt znanej marki Doppelmayr. Jego zamykane kabiny wyposażone są w podgrzewane siedzenia oraz osłony chroniące przed śniegiem. Wyciąg jest dostępny również dla osób starszych i niepełnosprawnych. Przystosowany jest także do przewozu nart, rowerów oraz wózków inwalidzkich. W ciągu godziny jest w stanie przetransportować 1800 osób, dzięki temu nie powstają tam zbyt długie kolejki niezadowolonych z długiego czasu oczekiwania na wjazd turystów.

Informacje praktyczne

Obiekt jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 9.00 – 20.00, a w piątki i soboty w godzinach 9.00 – 22.00. Z wyciągu można korzystać w godzinach 09.00 – 22.00. Normalny bilet wjazdu w górę kosztuje 9,00 zł, a ulgowy/grupowy 7,00 zł. Zjazd w dół z kolei to wydatek 7,00 zł, ulgowy/grupowy 5,00 zł. Za bilety w obie strony zapłacimy 12,00 zł, ulgowy/grupowy 8,00 zł. Pamiętajmy, że bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży od 8 do 18 lat, a bilety grupowe grupom liczącym powyżej 20 osób. Dzieci do 7 roku życia mogą korzystać z kolejki bezpłatnie.